Zrození Venuše

ručně broušená a rytá váza

  • předloha: obraz Sandra Botticelli, 1484 – 1486, originál v Galeria degli Uffizi, Florencie
  • Obraz vznikl v období renesance kolem roku 1478 a je inspirován homérskými hymnami. Obraz zachycuje okamžik, kdy se Venuše vynoří z moře nesena na lastuře. Západní vítr ji nese ke břehu, kde ji jedna z Hór (bohyň ročních období) podává květinami posetý plášť. Obraz se skládá ze tří samostatných motivů, které jsme rozdělili na tři vázy – triptych. Jednotlivá díla s hlavním motivem, která dohromady tvoří jeden obraz Zrození Venuše. Na první váze mistr Vladimír Skála ztvárnil dvojici letících zefyrů (bůh větru Zefyros a jeho žena Chloris), kteří symbolizují vášeň a spojují ducha s hmotou. Mistr rytec se na toto dílo připravoval několik měsíců studií postav a barevných odstínů, kterých docílil velmi citlivým odrýváním vrstvených barev. Motivu tak vdechl život a sílu jedinečnosti.
  • ručně foukáno z ekologicky čistého bezolovnatého křišťálu
  • ručně broušeno a ručně leštěno do vysokého lesku
  • ručně ryté
  • váza je signována podpisem rytce, označena číslem limitované série a doprovází ji certifikát o původu
  • Číslo produktu: 3368
Rok vytvoření: 2016
Limitovaná edice 15
Tvůrce: Vladimír Skála
Výška 30 cm

Tvůrce díla

Vladimír Skála

Jeden z nejvýraznějších představitelů umělecké rytiny. Na svá díla se připravuje i několik měsíců studiem předloh a barevných odstínů. Motivům vdechuje život a sílu jedinečnosti již úctyhodných 43 let. Sklárnu reprezentuje na řadě mezinárodních přehlídek rytého skla.

Tajemství ruční práce

Křišťál s tradicí od roku 1857

Každý výrobek Moser vyžaduje hodiny, dny, týdny a mnohdy i měsíce rukodělného zpracování sklářskými mistry. Taje sklářského řemesla se tradičně předávají z generace na generaci. Stát se mistrem sklářem vyžaduje léta praxe, hodně talentu i značnou fyzickou sílu – sklář musí při práci udržet vázy či mísy vážící desítky kilogramů.

Ručně foukáno z ekologicky čistého bezolovnatého křišťálu

Ručně broušeno a leštěno do vysokého lesku

Ručně zlaceno
24K zlatem

Ručně malováno
a ryto