Towers

ručně broušená a rytá 3-dílná váza

  • vítězný návrh soutěže talentovaných výtvarníků „Cena Ludwiga Mosera 2012“ v kategorii vysokých škol
  • slova autora ke kolekci: "Pro Towers byly inspirací dva ryté barokní kalíšky, které byly složeny na sobě. V tomto návrhu kombinuji brus, rytinu, barvu a zlacení - tradiční sklářské techniky, které jsem spojil s avantgardním tvarováním a jsem přesvědčen, že výsledné dílo je zajímavé, hravé a současné. Towers je myšlen jako unikátní, oživující solitér do interiéru, který se příležitostně může změnit v užité předměty při společenské akci."
  • ručně foukáno z ekologicky čistého bezolovnatého křišťálu
  • ručně broušeno a ručně leštěno do vysokého lesku
  • ručně ryté
  • váza je signována logem Moser, podpisem autora a číslem limitované série, doprovází ji certifikát o původu
  • Číslo produktu: 3230
Rok vytvoření: 2014
Limitovaná edice 15
Tvůrce: Tadeáš Podracký
Výška 70 cm

Podpora talentů

Cena Ludwiga Mosera

Nejlepším mladým sklářským výtvarníkům pomáhá Moser realizovat jejich návrhy se sklářskými mistry a prezentovat je na mezinárodních veletrzích.

Tvůrce díla

Tadeáš Podracký

Talentovaný designér a autor minimalistických objektů, pro jehož tvorbu je příznačný zájem o lidskou anatomii a biologii. Finalista soutěže Czech Grand Design v kategorii Objev roku za absolventskou práci monumentálních skleněných objektů Dioscuri, kterou realizoval ve sklárně Moser.

Tajemství ruční práce

Křišťál s tradicí od roku 1857

Každý výrobek Moser vyžaduje hodiny, dny, týdny a mnohdy i měsíce rukodělného zpracování sklářskými mistry. Taje sklářského řemesla se tradičně předávají z generace na generaci. Stát se mistrem sklářem vyžaduje léta praxe, hodně talentu i značnou fyzickou sílu – sklář musí při práci udržet vázy či mísy vážící desítky kilogramů.

Ručně foukáno z ekologicky čistého bezolovnatého křišťálu

Ručně broušeno a leštěno do vysokého lesku

Ručně zlaceno
24K zlatem

Ručně malováno
a ryto