20. září 2019

ZAŽEHLI JSME SHERRY REVOLUCI

O tom, jak José Pizarro začal ve sklárně Moser kout plány na tvorbu sklenky, která by vrátila sherry v Británii zpět do hry, jste od nás už dost možná párkrát slyšeli.

Co se zprvu mohlo zdát jako neuvěřitelný příběh o souznění španělského šéfkuchaře z Londýna se skláři v Karlových Varech, se nyní stává skutečností – po úspěšném testování mezi hosty Josého londýnských restauracích si teď můžete tenhle kousek pořídit i vy!

Stačí jeden doušek a pochopíte, že nic není jen tak podle náhody. „Potrpím si na dobře navržené, krásné věci a nehledě na jejich stáří je rád kombinuji tak, aby vytvořily atmosféru plnou elegance a podnětů pro všechny smysly,“ říká rodák ze západošpanělského Cáceres, který už více jak dvacet let v Anglii slaví úspěchy s jednoduchou a zároveň sofistikovanou kuchyní své rodné země pod jediným heslem: CALIDAD / KVALITA. Jako sběratel kvalitního řemeslného umění to pak měl José na karlovarské Dvory opravdu jen kousek.

A protože prostředí naší sklárny sálá inspirací, stačila chvilka a zrodila se myšlenka k tvorbě sherry sklenky. José Pizarra totiž už dlouho trápil způsob, jakým se sherry de Jerez podává v Anglii. Malé sklenky ve tvaru tulipánu nedávají sherry šanci ukázat vše, co jeho aroma skrývá. Mezi mladými Brity se proto rychle roznesla neblahá pověst přeslazeného vína. Přitom sherry má celou řadu druhů, včetně těch sušších, jako Fino nebo Manzanilla – aperitivů, které se skvěle hodí k tapas.

Dobré nápady v Moseru jen tak nenecháme zapadnout – šéf designéra sklárny, Petra Larvu, navíc nebylo těžké pro Josého nápad nadchnout. Mistr skla a mistr kuchyně dali hlavy (i ruce) dohromady a výsledek je TADY. Nová, zhruba o polovinu větší než ta britská, a hlavně otevřenější: sklenka MOSER & JOSÉ PIZARRO, která umožňuje intenzivnější zážitek z pití sherry tak, jak to mají sami Španělé rádi.

Tenhle požitek ale nakonec ocení všichni. Dokazuje to i slavnostní představení sklenky, které proběhlo tento týden v Josého restauraci s mezinárodní společností. Tak na zdraví kreativitě a poctivému řemeslu – na zdraví sherry sklenky MOSER & JOSÉ PIZARRO.

Objevte kouzlo sherry sklenic na – sherry-moser.com

Dále by Vás mohlo zajímat

© 2019 MOSER, a.s. Všechna práva vyhrazena.