• Úvod
  • breadcrumb-arrow
  • Blog
  • breadcrumb-arrow
  • TCHAJ-WAN – TAM, KDE SE MOSER V ASII CÍTÍ JAKO DOMA
15. října 2019

TCHAJ-WAN – TAM, KDE SE MOSER V ASII CÍTÍ JAKO DOMA

Jestli je na světě místo, kde se silný obdiv upíná k řemeslu, které umí jen pár vyvolených, pak je to Asie. A jestli je někde v Asii vztah ke křišťálu Moser opravdu čirý, pak je to ostrov Tchaj-wan, a zejména jeho hlavní město Taipei.

Sklárna Moser staví na tradici a dlouhodobé spolupráci ve všech ohledech, a ani spojení Karlovy Vary-Taipei není výjimkou. Je tomu tak už hezký pár let, co se výprava z dvorské sklárny vydává vždy v říjnu na Tchaj-wan ukázat, co všechno umí slavné moserovské ruce. Na událost pořádanou naším dlouholetým partnerem, dodavatelem evropského řemeslného umění, Opulent State Life Corporation, se těší místní sběratelé celý rok. Je to totiž jedinečná příležitost, kdy mohou zblízka prozkoumat jemné detaily našich mistrovských rytin. A k tomu je tu další bonus, který ocení každý, koho fascinuje sklářské umění. Na Tchaj-wan totiž každý rok dorazí i jedna z hvězd naší rytecké dílny. Ano, Moser rytci si skutečně na Tchaj-wanu připadají jako populární ikony. I přes obtíže s výslovností totiž místní sběratelé moc dobře znají jména, jako Holubek, Skála, Svoboda, nebo Lesser, a na živé ukázky jejich práce klidně stojí i frontu.

Příval pozitivních reakcí a hlubokého zájmu je pro nás opravdovou odměnou, a tak nás těší i první zprávy z letošního ročníku Salonu Moser. Delegace pod vedením našeho šéfdesignéra Petra Larvy dovezla na Tchaj-wan rytecká díla s celou škálou motivů – od antických témat, jako je například výjev řeckého boha Boréase, až po nejrůznější florální (Strelicia, Magnolia) a faunální motivy (orli nebo lvi oživlí na povrchu křišťálových mistrovských kusů). V šestidenních cyklech navštíví hned tři oblasti ostrova, přičemž na každé zastávce turné čeká zástupce sklárny a ryteckého mistra Vladimíra Skálu tisková konference s předními asijskými médii a následně i gala večer, během kterého se na stolech blýsknou i Moser nápojové sety. Aktuálně je po první části turné, výprava se přesouvá ze Severu do centrální části Tchaj-wanu a už teď hlásí, že ani letos Salon Moser nezklamal v přijetí – moserovský křišťál se na Tchaj-wanu prostě cení.

Dále by Vás mohlo zajímat

© 2019 MOSER, a.s. Všechna práva vyhrazena.