• Úvod
  • breadcrumb-arrow
  • Blog
  • breadcrumb-arrow
  • ODKAZY MINULOSTI I KOUZLO BUDOUCNOSTI – KOLEKCE MOSER 2020
13. května 2020

ODKAZY MINULOSTI I KOUZLO BUDOUCNOSTI – KOLEKCE MOSER 2020

Sklo je živá hmota, se kterou skláři vedou neustálý dialog. Je to každodenní vztah, který se osobitě odráží v samotném křišťálu.

Ten moserovský se živelně proměňuje už neuvěřitelných 163 let. Letošní kolekce ukáže, jak daleko jsme na naší cestě dialogu se sklem došli.

Novinková kolekce Moser pro rok 2020 nabízí díla, ze kterých si vybere každý fanoušek tvorby sklárny Moser. Najdete zde objekty s výraznou architekturou a silnou investiční hodnotou, jako jsou například vázy Little Versailles nebo Porta, nápaditou kolekci váz Cool Velvet moserovské designérky Kateřiny Doušové i dekorativní kusy a nápojové sety, jako vázy DivaGloria nebo kolekce Bar, které získaly náboj díky novému barevnému provedení.  Moser kolekce 2020 si rozhodně zaslouží bližší pohled. Pojďte se s námi podívat, co všechno v ní najdete.

V čele zaslouženě stojí majestátní vázy ukazující vše, co dnes značka Moser znamená. Všechny tyto novinkové kusy se vyznačují vertikálním rozdělením do segmentů. U Little Versailles se mistrovský vertikální brus protíná v pozlaceném disku uprostřed každé vázy. Dojem propojení energií navíc umocňuje citlivě provedené barevné podjímání. Viva Portland odkazuje na slavnou antickou vázu uloženou ve sbírkách Britského muzea, a její limitovaná edice je navíc zdobená mistrovskou rytinou s figurálním motivem. A Eden Garden? Sám název dává tušit, že tato váza nabízí dokonalý mikrosvět průhledů do křišťálu hned trojího barevného provedení. Do zcela nové dimenze umění a luxusu zve Porta s dokonalými florálními motivy. Strelicie, Magnolie nebo Sakury – stačí si jen vybrat, kterou kytici necháte u Vás doma naplno rozkvést. A králem objektů, které Vám přinesou nejen estetické potěšení, ale i investiční potenciál, je Emporium! Ryté motivy fauny tu dosahují věrohodnosti a živosti, díky které tyto vázy nezapadnou ani v sebevětším interiéru.

Z opojných výšek uměleckých váz Moser se kolekce vrací do tajemných hloubek kolekce Cool Velvet designérky Kateřiny Doušové, která čerpá z tradičních hodnot a technik Moser a zapojuje je do moderního, kreativního a hravého celku. Tak třeba u Elipsy je průnik čistého křišťálového bloku a vnitřního pouzdra zvýrazněn elipsovitým výbrusem, který́ v boční stěně působí téměř̌ jako bublina vodováhy. Amfora zase vychází z tvaru klasické nádoby a díky brilantní technice brusu ji zpracovává do citlivé, ale sebevědomé citace antického vzoru. U vázy Facet jsou vertikální stěny narušeny geometrickým výbrusem, kterým můžeme nahlédnout hlouběji do duše objektu. Ke svému tajemství nepustí ale jen tak někoho. Vyzkoušíte to?

Že krása je, na rozdíl od času, absolutní hodnotou, dokazují další vázy z nové kolekce. Jedná se o kusy, jejichž kvality prověřila doba, poprvé se totiž v nabídce sklárny Moser objevily ve 20. a 30. letech 20. století. Barevné podjímání s novými odstíny jim ale dodává nový výraz. Elegantní Diva Vás díky svému osmihrannému brusu oslní hrou barev drahých kamenů a dobře známá Purity získala díky dalším barvám novou energii. Jemná Gloria v novinkových pastelových odstínech zelené a aurory naopak vždy zůstává umírněná a důstojná, připravena k reprezentaci.

V žádné z novinkových kolekcí Moser nesmí nikdy chybět i něco blyštivého na přípitek. Nápojová kolekce Bouquet s geometrickým brusem v dolní části ladného kalichu se už stačila velmi dobře zapsat mezi komunitou barmanů a someliérů, nyní si ji můžete pořídit i Vy. A celé kolekci kryje záda letitá klasika našeho portfolia. Co se Vám vybaví, když se řekne Moser Bar? Nám nezaměnitelné funkcionalistické tvarosloví Rudolfa Eschlera z 30. let 20. století v podobě masivního hranolu dna a kulovitě broušeného kalichu. Tato kombinace se v letošní nabídce dočkala rozšíření o další barevnou škálu. Bar tak rozehrává celou duhu emocí, kterou byste si se svými hosty neměli nechat ujít.

Tak to je ona – kolekce, kterou Moser dál posouvá hranice pod heslem Art Of Impossible. Objevte i Vy její kouzlo!

Dále by Vás mohlo zajímat

© 2019 MOSER, a.s. Všechna práva vyhrazena.