31. ledna 2020

MOSER – UMĚNÍ MILOVAT

Jak už Ovidius před 2 000 lety pravil, najít lásku je jen krok první. Snad ještě těžší je ale udržet ji – hýčkat a neustále tvořit.

Od starověku se v tomto ohledu pramálo změnilo. Každý se snažíme v osobním životě najít svou vlastní cestu, vlastní formuli lásky. Jedna jediná rozhodně není, a i proto jsme se my v Moseru sami pustili do objevování.

Moser skláři jsou přece taky „básníci“ – každý den vkládají do skla příběhy, verš po verši. Komu jinému tenhle nelehký úkol svěřit. Ujímají se ho každý rok. Jakmile se přiblíží čas zamilovaných, začnou naši kmenaři připravovat speciální dávku kmene rosalin.

Poté už každý přichází s tím, co celý život ovládá, miluje a nejlépe umí. Skláři vyfouknou a vytvarují srdce dvou různých velikostí (10 cm a 20,5 cm), brusiči spustí hru optiky broušením za pomoci drahých kamenů a leštěním nakonec naplno vynikne jiskra tohoto křišťálového pokladu. Hotovo! Na světě je srdce, které je opravdu ryze čisté.

Každý kus v sobě skrývá mnoho úhlů pohledu, odlesků a odrazů světla. V každém odlesku se zračí řemeslná zkušenost, pečlivost, trpělivost i odvaha lidí, pro které tato práce opravdu hodně znamená. Troufneme si odvážně a s jistotou tvrdit, že jsme umění milovat dokonale ovládli. Je jedinečné, je naše. #MoserUmeniMilovat může ale ukázat směr i Vám. Není v něm sice jediná Ovidiova rada, jen energie a síla, která Vás bude na cestě k lásce / s láskou inspirovat.

Dále by Vás mohlo zajímat

© 2019 MOSER, a.s. Všechna práva vyhrazena.